PL RU

Aktualności

Święto parafialne (2013-11-08)

13 października 2013r. w przeddzień Święta Opieki Przenajświętszej Bogarodzicy do Słubic przybył Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Jeremiasz Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński, by sprawować świąteczne nabożeństwa z okazji święta parafialnego. Łaskawy Bóg błogosławił nas piękną słoneczną pogodą, co dla nas było ważne, ponieważ Całonocne Czuwanie oraz Liturgia były odprawiane w budującej się świątyni, która jeszcze nie ma dachu.

W dzień Święta Arcypasterz wraz z licznie przybyłymi duchownymi celebrował Boską Liturgię. W kazaniu powiedział, że Przenajświętsza Bogarodzica została Arką Przymierza, manną, która daję życie, "Swiatoju Swiatych". Ona jest dla nas wzorem do naśladowania.

Po Liturgii został odprawiony moleben, w którym dziękowano Bogu za łaski oraz proszono o pomoc w dokończeniu budowy cerkwi w Słubicach.

28 września 2012r. Arcybiskup Jeremiasz dokonał wmurowania kamienia węgielnego pod budowę cerkwi prawosławnej w Słubicach. W tym roku udało się nam wznieść mury świątyni. Przed nami bardzo trudny etap, polegający na wykonaniu konstrukcji sklepień, wieży oraz dachu.

wróć